top of page
F61D422E-0859-40EB-BF03-7C1E6D4B845E.jpeg
ÖFA_İsim.png

1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Akademik eğitimini sırasıyla; Üsküdar Amerikan Lisesi (2005), Boğaziçi Üniversitesi (2010) ve University of Roehampton’da (2011) tamamlamıştır.

 

Gestalt psikolojisi ve varoluşçu anlayış çalışmalarına şekil veren yaklaşımlardır.

Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji ve psikoloji eğitimleri aldıktan sonra Londra’ya gitmiş ve University of Roehampton'da spor psikolojisi alanında eğitimine devam etmiş, psikoloji alanında MSc ünvanı almaya hak kazanmıştır. Gestalt yaklaşımının spora uyarlanması üzerine tez yazmıştır. Bu sırada birçok klinik psikologla çalışma fırsatı bulmuş ve Gestalt terapinin uygulanma metodolojilerini incelemiştir.

Psikoloji ve sosyoloji ana dallarında lisans derecelerine ve psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Türkiye'ye döndükten sonra Hanna Nita Scherler'in iki senelik Gestalt teknikleri ve metodolojisi programını eksiksiz tamamlamıştır. Bunu takiben Gestalt eğitimleri almaya devam etmiştir. Gestalt terapinin 'Kişilik Eğilimleri' ile ilgili yaklaşımını ve 'Beden Merkezleri' üzerine incelemelerini derinlemesine öğrendiği eğitimler kendi çalışmalarına farklı bir boyut katmıştır.

Aynı zamanda beynin işleyiş mekanizmaları, nöropsikoloji ve psikosomatizasyon kavramlarını derinlemesine araştırmaktadır. Özellikle beden-zihin bütünlüğü ve ikililiği ile insan-doğa ilişkilendirmesi konuları üzerinden insanı keşfetme çabasındadır.

 

Çocukluk dönemindeki bağlanmanın yetişkinlikteki etkilerini özellikle bedenselleştirme üzerinden araştırmakta, beyinde oluşan yapılanmaları incelemekte ve buna dair bireyin gelişimsel süreçleriyle ilişkili çalışmalar yürütmektedir. Bütün bunları beden psikoterapisi yaklaşımlarıyla harmanlamaktadır. Bunları yaparken fizyoterapist süpervizyonunda ilerlemekte ve psikolog meslektaşlarıyla konsultasyonlar gerçekleştirmektedir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden verilen uluslararası geçerli EMDR Terapisi eğitimlerini de tamamlamıştır. Özellikle belirli vakalarda EMDR uygulamalarına yönelmektedir.

Geçmişte çalışmalar yürüttüğü ekipler arasında; Trabzonspor Futbol A Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu, Supermassive E-spor, Galatasaray Yüzme, Antuka Tenis Akademisi, MNA E-spor, Türkiye Hokey Federasyonu, Galatasaray Londra Futbol Akademisi, Büyük Britanya Paralimpik Voleybol Takımı gibi ekipler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra İstanbul Medipol Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde öğretim görevliliği de yapmıştır.

Aktif olarak yetişkinlerle bireysel çalışmalar yapmakta ve kurumsal eğitimler vermektedir. 'Psikolojik Meseleler' podcast kanalında düzenli olarak içerik üretmektedir.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından akredite ‘Psikolojik Performans Danışmanı’ ünvanına da sahiptir.

Bireysel seanslarını Kadıköy'ün merkezindeki kendi psikoloji merkezinde yüz yüze ve online olarak gerçekleştirmektedir.

Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve İspanyolca konuşmaktadır. Tüm hizmetlerini Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirmektedir.

Boş zamanlarında ise kendisini beslemesi ve dinlendirmesi adına aktif olarak müzik ve fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır. Müziğin ve doğanın insan üzerindeki sosyolojik ve psikolojik etkilerini çalışmalarında da bolca kullanmaktadır.

bottom of page