IMG_0192.JPG

İstanbul’da doğmuş, büyümüş, farklı şehir ve ülkelerde yaşadıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştür. Akademik eğitimini sırasıyla; Üsküdar Amerikan Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Roehampton’da tamamlamıştır. Gestalt anlayışı ve psikolojisi çalışmalarında başlıca kullandığı ekoldür.

Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji ve psikoloji eğitimleri aldıktan sonra Londra’ya gitmiş ve burada spor psikolojisi alanında eğitimine devam etmiştir. Yüksek lisans tezini Gestalt yaklaşımı ve uygulamalarının spora uyarlanması üzerine yazmış; bunları diğer klinik yöntemlerle karşılaştırmıştır. Bu süreçte klinik psikoloji uygulamalarını ele almış ve klinisyenlerle çalışmalar yürütmüştür. Gestalt yaklaşımının psikolojinin farklı alanlarına uyarlanması üzerine araştırma ve çalışmalar yürütmekedir.

Türkiye'ye döndükten sonra Hanna Nita Scherler'in iki senelik Gestalt teknikleri ve metodolojisi programını eksiksiz tamamlamıştır. Bunu takiben Gestalt psikolojisinin doğa ile ilişkilendirilmesi ve farklı felsefi yaklaşımlarla bütünleştirilmesini inceleyen eğitimler almıştır. Gestalt ekolünün 'Kişilik Eğilimleri'ne yaklaşımı üzerine de bir senelik eğitim programını tamamlamıştır. İnsanın varoluşunu, uyumlu bir bütün olarak ele alarak bireyi ve toplumu anlama gayretindedir.

Bir yandan beynin işleyiş mekanizmaları ve nöropsikolojinin büyüsüne kapılarak bu alanları da keşfetmeye yönelmiştir. Özellikle beden-zihin bütünlüğü ve insan-doğa ilişkilendirmesi konuları üzerinden insan psikolojisini anlamlandırma çabasındadır. Bunlarla beraber çocukluk dönemindeki bağlanmanın yetişkinlikteki etkilerini araştırmakta, beyinde oluşan yapılanmaları incelemekte ve buna dair bireyin gelişimsel süreçleriyle ilişkili çalışmalar yürütmektedir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından aldığı 'Eye Movement Desensitization and Reprocessing' (EMDR) terapisi eğitimiyle birlikte özellikle fobi, travma, kaygı, bağlanma ve anı odaklı konularda yetişkinlerle çalışmalar yürütmektedir.

Düzenli olarak çalışmalar yürüttüğü ekipler arasında Papara Supermassive ve MNA e-spor ekipleri yer almaktadır.

2019'un son çeyreğinde iki ortağı ile birlikte Cognito Psikoloji'yi kurmuştur.

Geçmişte çalışmalar yürüttüğü ve destek verdiği ekipler arasında; Trabzonspor Futbol A Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu, Antuka Tenis Akademisi, Türkiye Hokey Federasyonu, Galatasaray Londra Futbol Akademisi, Büyük Britanya Paralimpik Voleybol Takımı gibi ekipler bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde öğretim görevliliği de yapmıştır.

Aktif olarak yetişkinlerle bireysel çalışmalar yapmakta, kurumsal eğitimler vermekte ve spor psikolojisi alanında kulüplere, sporculara, antrenör ve velilere destek sağlamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından akredite ‘Psikolojik Performans Danışmanı’ olmasının yanı sıra, Gestalt uygulayıcısı ve EMDR terapisti olarak çalışmaktadır.

8 ay boyunca eksiksiz tamamladığı 'Medicine Wheel' eğitimiyle insanın doğa ilişkisini ve içsel yolculuğunu farklı bir perspektiften ele alma gayretine girmiştir. 'Gestalt ile Chakra İlişkisi' programıyla birlikte insanın bedeniyle ilişkisini ve psikolojik bütünlüğünü, eski uygarlıkların çalışmaları ile karşılaştırmalı incelemeye koyulmuştur. 

Bireysel seanslarını Şaşkınbakkal'daki kendi merkezi olan Cognito Psikoloji'de gerçekleştirmektedir.

Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve İspanyolca konuşmakta; tüm hizmetlerini Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirmektedir.

Boş zamanlarında kendisini beslemesi ve dinlendirmesi adına aktif olarak müzikle uğraşmaktadır. Müziğin ve doğanın insan üzerindeki sosyolojik ve psikolojik etkilerini çalışmalarında da bolca kullanmaktadır.